Cukiernia Krzycka

Lidia Sikorska-Rogozińska

Dawniej & Teraz

Jan Sikorski, inicjator tradycji cukierniczej w naszej rodzinie, przygodę z pieczeniem zaczął w swoim rodzinnym mieście, Rawiczu. Właśnie tam w latach 1928-1931 odbywał praktykę zawodową w cukierni państwa Mądrych.

 

Swoją pierwszą cukiernię otworzył tuż po wojnie, w 1945 roku. Mieściła się przy ulicy Jagiellończyka we Wrocławiu. 

W latach 1953-56 doskonalił swój warsztat we Wrocławskich Zakładach cukierniczych.

W 1956 roku ponownie otworzył własną cukiernię, tym razem w kamienicy przy ulicy św. Wincentego we Wrocławiu.

W roku 1969 – już wspólnie z żoną Jonną Sikorska zm. 2017  – Jan Sikorski zdecydował się na przeniesienie cukierni do rodzinnego domu. Jednorodzinny budynek mieści się w ukochanej przez małżeństwo części Wrocławia – w pobliżu Parku Południowego. Nowa cukiernia oprócz sklepu, posiada również własny zakład produkcyjny i przytulną kawiarnię.

 

Wraz z przeprowadzką, cukiernia otrzymała nową nazwę: Krzycka od dzielnicy Krzyki.

 

Kolejne pokolenia Sikorskich przyłączały się do rodzinnej firmy, by z dumą kontynuować cukierniczą tradycję. Najsłodsze przepisy po dziś dzień pozostają ulubionym tematem rozmów podczas wspólnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

 

Bardzo dobre relacje z klientami, powracający goście, kolejne nagrody w lokalnych konkursach i grono miłośników unikalnych wypieków (oraz objętych tajemnicą przepisów) sprawiły, że cukiernia rozwijała się prężnie przez kolejne dekady, stale modernizując wnętrze i powiększając ofertę. Pozostała jednak wierna swojej nazwie i ukochanej lokalizacji.

Wspaniałą tradycję cukierniczą kontynuują - wnuczka  Jana Sikorskiego, Lidia Sikorska-Rogozińska wraz z mamą Martą Sikorską .

 

W kolejnych latach wystrój i aranżacja patio cukierni zmienia się wraz ze zmianami trendów wnętrzarskich, a oferta cukiernicza powiększa o nowe, zaskakujące specjały. Jednak przywiązanie do tradycji, najwyższej jakości wypieków i zapisanego w genach zamiłowania do wypieków jest ponadczasowa. Po dziś dzień jest równie aktualna, jak dekady lat temu...

© 2015 Cukiernia Krzycka

Lidia Sikorska-Rogozińska

tel: 71 337 19 44

 

Wrocław, ul. Sokola 52/1

 

  • facebook-square

Znajdź nas:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now